JEDILNIK

11.6.2024 - 15.6.2024

PONEDELJEK

Zajtrk: Umešana jajca, paradižnik, polbel kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Goveji golaž, kruhov cmok, zelje v solati s fižolom

Malica: Kraljeva štručka s sezamom, čaj

Zajtrk: Sirni zeliščni namaz, črn kruh, korenje, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Špargljeva omaka, zelenjavni polpet, pire krompir, mešana solata

Malica: Navadni jogurt, polnozrnati prepečenec

Zajtrk: Rezina sira, rezina BIO paprike, ovseni kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Prežganka, puranji file v zelenjavni omaki, rizi-bizi, zelena solata z radičem

Malica: Koruzna žemlja, multivitaminski sok

ČETRTEK

Zajtrk: Polenta na mleku (mleko kmetije Erdani), sadje

Kosilo: PIKNIK (čevapčiči, piščančji trakci, hrenovke), šobska solata

Malica: Navihanček z mareličnim nadevom, čaj

Zajtrk: Tunin namaz, ajdov kruh, češnjev paradižnik, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Telečja obara z zdrobovimi cmoki, črn kruh, carski praženec

Malica: Bio polnozrnat žepek, čaj

Hrana je pripravljena primerno starosti otrok. V primer težav z dobavo lahko pride do sprememb v jedilniku.

Hrani, pripravljeni v naši kuhinji, ne dodajamo nobenih zdravju škodljivih aditivov

ter ojačevalcev okusa. Začinimo jo s svežimi ali suhimi začimbami.

Skladno z zahtevami uredbe o izvajanju uredbe (EU) o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom (Ul. RS, št.6/2014): 3.člen (označevanje alergenov v nepredpakiranih živilih, namenjenih končnim potrošnikom in v obratih javne prehrane), navajamo sledeče podatke glede vsebnosti alergenov v prehrani, pripravljeni in ponujeni otrokom v vrtcu Hiša otrok Mali princ.

Pripravljamo prehrano, razvidno iz jedilnika, ki je namenjena zdravim otrokom brez alergij ali preobčutljivosti, zato obroki, ki jih ponujamo, lahko vsebujejo vse možne alergene, kot so: ŽITA Z VSEBNOSTJO GLUTENA, JAJCA, RIBE, ARAŠIDI, SOJA, OREŠČKI, LISTNA ZELENA, MLEKO IN MLEČNI IZDELKI (z vsebnostjo laktoze), GORČIČNO IN SEZAMOVO SEME, ŽVEPLOV DIOKSID IN SULFITI, VOLČJI BOB ter proizvodi iz njih.

Katalog živil in jedi z označenimi alergeni je na voljo na glavni oglasni deski in v kuhinji.

Za otroke, ki z zdravniškim potrdilom izkažejo alergijo ali preobčutljivost na posamezne sestavine živil v obrokih, pripravljamo dietne jedi. Za pripravo vsake diete se dogovorimo s starši indivividualno.