JEDILNIK

19.2.2024 - 23.2.2024

PONEDELJEK

Zajtrk: Topljeni sir, ajdov kruh, kislo zelje, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Goveji golaž, kruhov cmok, zelena solata

Malica: Frutabela, banana

Zajtrk: Jogurt s svežim sadjem

Malica: Sadje

Kosilo: Piščanec v zelenjavni omaki, kmečko rževi svaljki, zelje v solati

Malica: Fit-fit štručka

Zajtrk: Jajčni namaz, koruzni kruh, sveža kumara, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Enoločna z zelenjavo, stoletni kruh, jabolčni zavitek

Malica: Skuta s podloženim sadjem, grisini

ČETRTEK

Zajtrk: Namaz iz suhih paradižnikov, sveža paprika, črn kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Špinačna juha, kaneloni s šunko in sirom, mešana solata

Malica: Slani krekerji, 100% sok

Zajtrk: Samopostrežni zajtrk

Malica: Sadje

Kosilo: Minionska juha, sirovi tortelini, paradižnikova omaka, rdeča pesa

Malica: Bombeta s sirom in bučnimi semeni, čaj

Hrana je pripravljena primerno starosti otrok. V primer težav z dobavo lahko pride do sprememb v jedilniku.

Hrani, pripravljeni v naši kuhinji, ne dodajamo nobenih zdravju škodljivih aditivov

ter ojačevalcev okusa. Začinimo jo s svežimi ali suhimi začimbami.

Skladno z zahtevami uredbe o izvajanju uredbe (EU) o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom (Ul. RS, št.6/2014): 3.člen (označevanje alergenov v nepredpakiranih živilih, namenjenih končnim potrošnikom in v obratih javne prehrane), navajamo sledeče podatke glede vsebnosti alergenov v prehrani, pripravljeni in ponujeni otrokom v vrtcu Hiša otrok Mali princ.

Pripravljamo prehrano, razvidno iz jedilnika, ki je namenjena zdravim otrokom brez alergij ali preobčutljivosti, zato obroki, ki jih ponujamo, lahko vsebujejo vse možne alergene, kot so: ŽITA Z VSEBNOSTJO GLUTENA, JAJCA, RIBE, ARAŠIDI, SOJA, OREŠČKI, LISTNA ZELENA, MLEKO IN MLEČNI IZDELKI (z vsebnostjo laktoze), GORČIČNO IN SEZAMOVO SEME, ŽVEPLOV DIOKSID IN SULFITI, VOLČJI BOB ter proizvodi iz njih.

Katalog živil in jedi z označenimi alergeni je na voljo na glavni oglasni deski in v kuhinji.

Za otroke, ki z zdravniškim potrdilom izkažejo alergijo ali preobčutljivost na posamezne sestavine živil v obrokih, pripravljamo dietne jedi. Za pripravo vsake diete se dogovorimo s starši indivividualno.