JEDILNIK

22.4.2024 - 26.4.2024

Zajtrk: Domači bučni namaz, sveža paprika, pisan kruh, čaj

Kosilo: Mesna lazanja, mešana solata

Malica: Presta, 100% sok

Zajtrk: Špargljev namaz, svež paradižnik, črni kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Zelenjavna juha s polnozrnatimi testeninami, bel kruh, marmorni kolač

Malica: Grški jogurt z jagodo

Zajtrk: Topljeni sir, bio pirin kruh, sveža kumara, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Piščančji medaljoni, pečen krompir, bučna omaka, paradižnikova solata

Malica: Sirova štručka, čaj

Zajtrk: Mešana marmelada, maslo, koruzni kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Puranja pečenka, ajdova kaša, grahova omaka, rdeča pesa

Malica: Hruška, prepečenec

Zajtrk: Fižolov namaz, sveže korenje, polbel kruh, čaj

Malica: Sadje

Kosilo: Ribji ragu, polnozrnati kus kus, stročji fižol v solati

Malica: Rešetko z malinami

Hrana je pripravljena primerno starosti otrok. V primer težav z dobavo lahko pride do sprememb v jedilniku.

Hrani, pripravljeni v naši kuhinji, ne dodajamo nobenih zdravju škodljivih aditivov

ter ojačevalcev okusa. Začinimo jo s svežimi ali suhimi začimbami.

Skladno z zahtevami uredbe o izvajanju uredbe (EU) o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom (Ul. RS, št.6/2014): 3.člen (označevanje alergenov v nepredpakiranih živilih, namenjenih končnim potrošnikom in v obratih javne prehrane), navajamo sledeče podatke glede vsebnosti alergenov v prehrani, pripravljeni in ponujeni otrokom v vrtcu Hiša otrok Mali princ.

Pripravljamo prehrano, razvidno iz jedilnika, ki je namenjena zdravim otrokom brez alergij ali preobčutljivosti, zato obroki, ki jih ponujamo, lahko vsebujejo vse možne alergene, kot so: ŽITA Z VSEBNOSTJO GLUTENA, JAJCA, RIBE, ARAŠIDI, SOJA, OREŠČKI, LISTNA ZELENA, MLEKO IN MLEČNI IZDELKI (z vsebnostjo laktoze), GORČIČNO IN SEZAMOVO SEME, ŽVEPLOV DIOKSID IN SULFITI, VOLČJI BOB ter proizvodi iz njih.

Katalog živil in jedi z označenimi alergeni je na voljo na glavni oglasni deski in v kuhinji.

Za otroke, ki z zdravniškim potrdilom izkažejo alergijo ali preobčutljivost na posamezne sestavine živil v obrokih, pripravljamo dietne jedi. Za pripravo vsake diete se dogovorimo s starši indivividualno.